ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاین
11 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 11

ادامه...
اعضای دارای بیشترین پیام
1 KIANA
KIANA
1051
2 nomisan
nomisan
985
3 Maryambloom
Maryambloom
915
4 dongdong8 627
5 Meifeng11 577
6 Rock_Lee
Rock_Lee
393
7 Oscar11 386
8 kisami
kisami
274
9 sasukeuchiha
sasukeuchiha
271
10 wanglili 262

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان(1) 2 3 4 5 »


#1 مرتبه های نینجایی
Kitsune پیام زده شده در: ۱۲:۴۶ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
در این تاپیک به معرفی مقام ها و رتبه های نینجایی می پردازیم.

در دنیای ناروتو برای هر نینجایی یه مرتبه ای قرار گرفته که به ترتیب عبارت اند از:

1)دانش آموز آکادمی
2)گنین
3)چونین
4)جونین
5)جونین های ویژه
6)کاگه

درباره هوکاگه در تاپیک های دیگه بحث شده و در اینجا فقط به 5 مورد اول و چند رتبه متممی دیگر (آنبو (در تاپیک دیگری بحث شده و در اینجا چیزی ذکر نخواهد شد)، کلاس-S، نین- پزشک، نین- شکارچی، نین-گمشده، نین- قاصد و نین- آشپز) پرداخته خواهد شد.#2 دانش آموز آکادمی
Kitsune پیام زده شده در: ۱۳:۴۷ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
... دانش آموز آکادمی...


Open in new window


آکادمی نینجا جایی است که نینجای صفر از آنجا شروع می کند. نینجای صفر در واقع تا زمانی که از آکادمی فارغ التحصیل نشود نینجا به حساب نمی آید. از دانش آموزان آکادمی هر نوع امتحان رسمی و عملی میگیرند و به آنها نینجایی را از پایه آموزش می دهند. استفاده از ساز و برگ جنگی را، مثل کونای و شوریکن، به آن ها آموزش می دهند. تکنینک های ابتدایی نینجایی را هم به آنها تعلیم می دهند اما این تعلیمات در تمام دهکده ها به یک شکل نیست.

Open in new window


(سمت چش کونای سمت راست شوریکن)


بعد از فارغ التحصیلی، به هر یک از دانش آموزان پارچه ای می دهند که بر روی آن تیکه آهنی وصل است که سمبل دهکده شان بر روی آن حک شده . معمولاً به این تیکه پارچه محافظ پیشانی یا هیتای- آته (Hitai-ate) گفته می شود ولی مختص پیشانی نیست و معمولاً نینجاها آن را به صورت های مختلف می بندند (به عنوان مثال ساکورا آن را مثل تل به موهای خود می بندد.) بعضی از جونین ها هم امتحانات منحصر به فرد خود دارند تا ببینند که آیا دانش آموزانی که فارغ التحصیل شده اند واقعاً برای نینجا شدن آمادگی دارند یا نه (مثل امتحان زنگوله ها که کاکاشی از تیم سه نفره خود گرفت تا ببند که آیا این سه بچه می توانند به عنوان یک تیم با هم کار کنند یا نه) به منظور اینکه فقط به نینجاهای قابل ارتقاء مقام داده شود، فقط سه تیم به عنوان گنین قبول می شوند. برای تعیین تیم های گنین دانش آموزان آکادمی باید امتحاناتی را که کاپیتان تیم، که جونین می باشد، از گروه خود میگیرد قبول شوند. نوع امتحان هم بسته به جونین با هم فرق دارند.

Open in new window


آنچه که برای فارغ التحصیل شدن لازم است از آکادمی به آکادمی متفاوت است. مثلاً امتحانات آکادمی کونوها به صورت امتحان نوشتاری و همچنین نشان دادن تکنیک های ابتدایی نینجایی است. تنها نینجایی که توانست فارغ التحصیل شود بدون آنکه توانایی های ابتدایی خود را نشان دهد راک لی (Rock Lee) است. در دهکده پنهان در مه (Kirigakure) آزمون پایانی برای فارغ التحصیلی به گونی ای بود که دانش آموزان باید با هم تا سر حد مرگ می جنگیدند. اما به خاطر یک واقعه ناگوار، که در آن زابوزا موموچی تمام دانش آموزان را قتل عام کرد، این روش امتحان گرفتن لغو شد و روش های مقول تری جایگزین آن شد.

Open in new window


#3 پاسخ به: مرتبه های نینجایی
ناروتو پیام زده شده در: ۱۴:۰۷ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
با سلام
با اینکه به نظر میرسه که جونین ویژه باید رتبه ی بالاتری از جونین داشته باشه اما طبق تحقیقاتی که من انجام دادم این طور نیست . ( نباید گول اسمش رو بخوریم ، مشکل اصلی از برگردان کلمه ویژه به فارسی هست . )
جونین های کامل که جونین نامیده میشن مثل کاکاشی رتبه بالاتری از جونین های ویژه دارن .
در حقیقت منظور از جونین های ویژه جونین های سطح بالاتر از جونین معمولی نیست ، بلکه منظور جونین هایی هست که سطحشون هنوز به جونین کامل نرسیده و چیزی بین جونین و چونین هستن مثل ابیسو ( که اولین بار در کنار کونوهامارو دیده میشه و کونوهامارو از اون به ناروتو پناه می بره . )
Open in new window#4 پاسخ به: مرتبه های نینجایی
ناروتو پیام زده شده در: ۱۴:۱۴ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
به کار بردن کلمه ویژه شاید به این دلیل باشه که هرکسی به درجه ( جونین ویژه ) نمی رسه .
در حقیقت بعد از درجه چونین مستقیم به درجه جونین می رسند . اما یه عده هم هستند که به هر دلیلی این عنوان رو می گیرند و چیزی بین چونین و جونین هستند .
درجه بندی رسمی به شکل زیر هست :

Academy students ( دانش آموز آکادمی )

Genin ( گنین )

Chūnin ( چونین )

Tokubetsu Jōnin ( در اینجا کلمه ژاپنی Tokubetsu به کلمه Special برگردان میشه که معنی مخصوص یا ویژه میده . اما در اینجا جونین ویژه سطح پایین تری از جونین عادی داره . )

Jōnin ( جونین یا جونین کامل که سطح بعد از جونین ویژه هست )

Kage ( کاگه ، مثل هوکاگه و ... ، که البته هر کسی به این سطح نمی رسه . )

#5 گنین
Kitsune پیام زده شده در: ۱۴:۴۲ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
...گنین...


(下忍, literally "Lower Ninja", Viz "Genin" and "Junior Ninja")


Open in new window


نینجاهای گنین پایی رتبه ی نینجایی را در دهکده ها دارند. وقتی که نینجاها به رتبه گنینی برسند دست کمک اقتصاد دهکده شان می شوند، یعنی آن ها را به دنیال مأموریت هایی می فرستند که دهکده بابت آن ها چول می گیرد. گنین ها را بیشتر به دنبال مأموریت هایی می فرستند که رتبه شان D ( مأموریت هایی که بی خطر هستند و بیشتر کار های بدنی را می طلبد) و اگر گنین با تجربه باشد به مأموریت هایی با رتبه C ( یک درجه از D بالا تر است و کارهایی را گنین می کند که نزدیک به کار های نینجا ها است و بی خطر هم نیست.)می فرستند. با اینکه در صد خطر این مأموریت ها بسیار پایین است ولی همیشه نینجای جونین کاپیتان به همراه آنان فرستاده می شود. اخیراً به دلیل حمله هایی که از طرف اُتاگاکوره و سوناگاکوره به کونوهاگاکوره شده، تعداد نینجاهای با تجربه و با رتبه بالا به حد اقل خود رسیده است و کونوها مجبور شده که گنین ها را بدون سرپرست جونین ممتاز به مأموریت هایی بفرستد که سطحشان خیلی بالا است.

Open in new window(جونین های ممتاز که سر پرست و سِنسی گروه های گنین شده اند. از راست به چپ: کاکاشی هاتاکه، گای مایتو، کورنای یوهی و آسوما ساروتُبی)


گروه گنین از 4 نفر تشکیل شده: سه گنین و یک جونین. گنین ها تحت مزاقبت و سر پرستی سِنسی (معلم) جونین خود با کار تیمی و گروهی آشنا می شوند و زندگی حقیقی نینجایی را فرا می گیرند. تشکیل گروه گنین بستگی به استعداد های فردی هر یک از اعضا دارد به همین منظور بین تیم ها توازن همیشه بر قرار است. مثلاً ناروتو که نمره امتحانات آکادمی اش پایین بوده را در تیم ساسوکه و ساکورا که نمره های آکادمی شان بالا بوده گذاشتند. افراد گروه معمولاً از دو پسر و یک دختر تشکیل می شود اما در برخی مواقع استثنا هم وجود دارد. ظاهراً به طور معمول هر گروهی کارایی خاصی دارد. مثلاً گروه کورنای (کیبا، هیناتا و شینو) گروهی است که بیشتر به درد ردیابی و ناجی گری می خورد یا گروه گای (نجی، لی و تِن تِن) در تای جوتسو ها و استفاده از ابزار های جنگی تبحر دارند. توانایی های متممی هم به نظر می رسد که تیم را تحت الشعاع قرار می دهد مثل تیم آسوما (شیکامارو، اینو و چوجی) که هر کدام از اعضا توانایی هایی دارد که از قابلیت های بقیه پشتیبانی می کند.


#6 پاسخ به: مرتبه های نینجایی
Kitsune پیام زده شده در: ۱۴:۴۸ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
درست میگید ناروتوی عزیز. منبع ترجمه من اشتباه بوده. فکر می کردم که این گونه که گذاشته و توضیح داده در سایتش مرتبه جونین ویژه از جونین بالا تره.

ممنون از تذکرتون.#7 Chunin
Kitsune پیام زده شده در: ۱۷:۰۶ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
...چونین...


(中忍; Literally meaning "Middle Ninja", Meaning (Viz) "Journeyman Ninja")


Open in new window


چونین ها نینجاهایی هستند که این قابلیت رو دارند بر گروه های دیگر نظارت داشته باشند و آن ها را راهنمایی کنند. چونین ها به مرحله ای از نینجایی رسیده اند که اولویت هایشان توانایی رهبری و دلاوری ها و تاکتیک های جنگی است. به همین خاطر اگر گنینی فاقد این قابلیت هاباشد از امتحان چونین حذف می شود. بعضی از نینجاها مانند ایروکا اومینُ و میزوکی به عنوان سِنسی در آکادمی مشغول به کار هستند، و بعضی دیگر مانند شیکامارو نارا به عنوان رهبر گروه های کوچکی می شوند که احتیاج به یک نفر دارند تا برایشان تصمیم بگیرد و به خاطر مقامی که دارند از توانایی های شینوبی ها تا آخرین حد استفاده کنند. از چونین ها معمولاً برای مأموریت هایی که سطحشان B یا C است استفاده می کنند. زمانی که گنین ها به مقام چونینی رسیدند جلیقه های جنگی ای می پوشند که جایی برای قرار دادن طومار های نین جوتسو ها دارد. این جلیقه الزامی نیست. بعضی از نینجا ها به دنبال لباس ها پر کار مثل شنل با ردا هستند.

Open in new window

(جلیقه نینجایی)


Open in new window

(شنل نینجایی)


برای اینکه گنینی به درجه چونینی برسد یا رهبر دهکده وی را باید به این مقام نازل کند یا خود گنین باید در امتحانی به نام "امتحان چونین" شرکت کند. تنها صورتی که از این امتحان در منگا و یا انیمه ناروتو آورده شده امتحانی بوده که سه مرحله داشته و در کونوهاگاکوره به راه انداخته شده است. این امتحان به خاطر تعداد روز افزون شینوبی ها سالانه دو بار برپا می شود. در قدیم هر دهکده ای امتحان چونین خودش را داشت. پس از جنگ جهانی سوم نینجایی، دهکده های نینجایی که با هم متحد بودند به این توافق رسیدند که برای گسترش و تقویت روابط بین دهکده ها در یکی از دهکده های منتخب امتحان چونین به طور تمام و کمال گرفته شود. دومین منفعتی که این کار دارد این است که این امتحان ممکن است نظر مشتریانی را به خود جلب می کند که خواهان استخدام نینجاهایی هستند که در امتحان شرکت می کنند. این امتحان نه تنها برای سنجش قدرت است بلکه برای گرداوری اطلاعات پیرامون توانایی ها، روش های بقاء و وفاداری به قوانین و راهنمای ها نیز هست. کسانی که از تمام این قابلیت ها برخوردار باشد به گروه های دونفری برای جنگیدن با هم تقسیم می شوند. این نبرد ها را هیئتی نظاره می کنند که تصمیم میگیرند چه کسی امتحان چونین را با موفقیت گذرانده و چه کسی نتوانسته از سد امتحان رد شود. با اینکه که برنده ها برای جنگ با رقیب بعدی به مرحله بعدی می روند به نظر می رسد که این استعداد است که مشخص می کند آیا کاندید برنده به مرحله بعد راه می یابد یا خیر. به این طریق حتی کسی که در مرحله اول در نبرد باخته می تواند چونین شود. شاهد این قضیه شیکامارو است. وی با اینکه در نبرد با تِماری خود را تسلیم کرد به مقام چونین رسید.

Open in new window
#8 Jounin
Kitsune پیام زده شده در: ۱۸:۰۸ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
...جونین...


(上忍, Jōnin, literally "Higher Ninja", Viz "Jōnin" and "Elite Ninja")


Open in new window


جونین ها شینوبی های هستند که تجاربشان بسیار بالا است، قابلیت های فردیبه سزایی دارند و به عنوان فرماندهان نظامی به خدمت دهکده شان در می آیند. معمولاً این دسته از نینجا ها را به مأموریت های سطح A می فرستند و نینجاهای متبحری مثل کاکاشی را ممکن است حتی به مأموریت های سطح S ( این دسته از مأموریت ها آخرین مرحله و سخت ترین نوع مأموریت می باشند) به تنهایی بفرستند. برخی از این شینوبی ها را به عنوان سِنسی گروه های سه نفره گنین قرار می دهند. اکثر جونین ها قادرند که بیش از دو یا چند چاکرای اصلی (عنصری) استفاده کنند. با اینکه چندان برای ما مشخص نیست که چگونه چونین می تواند به جونین ارتقاء یابد اما در انیمه قسمت "پروفیل ناروتو" گفته می شود زمانی که چونین بتواند مسئولیت جونین را به دوش بکشد، رهبر دهکده وی را به عنوان جونین انتخاب می کند.#9 Tokubetsu Jonin
Kitsune پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
...جونین ویژه...


(特別上忍 , Tokubetsu Jōnin?, literally "Special Higher Ninja" English "Special Jonin", sometimes known as Tokujō for short)


Open in new window

(ایبیکی مورینو)


این دسته از شینوبی ها نینجاهایی هستند که در برابر جونین های کامل، تخصصشان فقط در یک زمینه به خصوص است. رتبه شان نیز بیشتر شبیه افسریار در دنیای واقعی است (مانند ایبیکی که تخصصش در بازپرسی است). آن ها متخصصین ویژه ای در زمینه کاری خود هستند و زمانی که به مهارتشان نیاز پیدا کنند به عنوان زیر دست برای جونین های کامل گماشته می شوند. برخی اوقات می بینیم که رتبه آن ها از جونین معمولی کمتر است. شاید به این خاطر باشد که آن ها فقط در یک زمینه خاص تبحر دارند و استعداشان، و در بعضی مواقع تواناییشان، نسبت به جونین ها بسیار کم است.


#10 Jonin Commander
Kitsune پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
...جونین فرمانده...


(上忍班長, Jōnin Hanchō)


Open in new window

(شیکاکو نارا، پدر شیکامارو)


این لقب و رتبه به شینوبی داده می شود که بالا ترین سطح در مرحله جونینی را داشته باشد. این جونین می تواند به نماینده تمام شینوبی های معمولی در زمانی که به آن ها نیاز است، مانند زمانی که بخواهند هوکاگه ای انتخاب کنند، باشد. شیکاکو نارا فرمانده فعلی کونوها است.


شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید

[جستجوی پیشرفته]


Fire Fox Theme powered by xoops